Merino deka WOOLLUX 140x200 cm EMI

Skladem. Můžete mít:

07.02.2023   s  Kurýr GLS

2 423 Kč včetně DPH

Luxusní a hebká Merino deka se pyšní blahodárnými účinky na lidský organismus. Pomáhá při léčbě ekzémových onemocnění kůže. Má skvělé termoregulační vlastnosti, je antibakteriální, antialergická, dokonale prodyšná, trvanlivá a odolná. O zaručené špičkové kvalitě svědčí také světový certifikát Pure Merino Wool. Zaručuje kvalitu vlněných vláken, dodržování environmentálních a etických postupů.

Množství

Jedinečná kvalita a prvotřídní vlastnosti Merino deky potvrzené světovým certifikátem

Hebká a na dotek příjemná Merino vlna má skvělé blahodárné vlastnosti a vynikající relaxační účinky na lidský organismus. Je ideální volbou nejen pro lidi, kterým je stále zima, ale také pro všechny alergiky a milovníky domácí pohody. Množství pozitivních vlastností z ní činí jedničku mezi přikrývkami.

Zachumlejte si do deky studené nohy a hned pocítíte blahodárné teplo, které vás prohřeje a uvolní.

Luxusní deka z ovčí vlny EMI má skvělé termoregulační vlastnosti, díky kterým reguluje a vyrovnává teplotní rozdíly těla a prostředí. Její další jedinečnou vlastností je také dokonalá absorpce vlhkosti. Dokáže absorbovat až 35% více vody než je její vlastní hmotnost. Nadměrnou vlhkost následně odpařuje do ovzduší. Díky tomu budete pociťovat jen dokonalé sucho, teplo, komfort a nespotíte se. Dokonce to platí i naopak. Pokud teplota místnosti stoupne, nastává aktivní termoregulace kdy vlna přestane teplo vyrábět. Merino deka je proto ideální přikrývka pro celoroční použití. V zimě vás zahřeje a v létě vás ochladí.

ovci_vlna

Materiál na výrobu Merino přikrývky se získává střihem mladých australských ovcí v období kdy je vlna nejjemnější a nejkvalitnější. Díky tomu Merino vlna a produkty z ní vyrobené nekoušou a nedráždí citlivou pokožku. Ovčí vlna se řadí mezi jeden z nejstarších textilních materiálů, jež mají i dnes své nezastupitelné místo v textilním průmyslu.

Vlna se dnes vyrábí ve více než 100 zemích na více než půl milionu farmách, avšak domovem Merino vlny je bezpochyby Austrálie. Ovce se stříhají většinou jednou ročně a produkuje se zde cca 60% veškeré oděvní vlny a 90% jemné oděvní vlny.

Deky z Merino vlny EMI jsou 100% přírodní produkt a mají na lidský organismus blahodárné relaxační účinky. Odstraňují škodlivé kladně nabité ionty, které se podílejí na únavě a bolestech hlavy. Přikrývka z ovčí vlny EMI jemně masíruje všechna nervová zakončení, ulevuje od bolesti a napětí. Pyšní se i antibakteriálními vlastnostmi. Zabraňují vzniku a množení roztočů.

Slyšeli jste už o samočisticí schopnosti vlny? Vysoký obsah lanolinu a proudící vzduch vlákna vlny aktivuje k pohybu (smršťování a roztahování) čímž nečistoty vycházejí na povrch samy. Právě díky této vlastnosti není nutno deku často čistit. Stačí čerstvý vzduch a je to!

ovci_vlna_merino

Obnovitelný zdroj - přírodní vlákno je zodpovědný výběr

Na rozdíl od syntetických materiálů, které se vyrábějí z neobnovitelných zdrojů, materiál použitý na výrobu dek je 100% přírodní. Získáván je z australských oveček. Ovečky každý rok, nepřetržitě produkují nové rouno, díky čemuž se ovčí vlna řadí mezi obnovitelný přírodní zdroj. Je to součást jejich biologické anatomie. Vlna se skládá z bílkoviny zvané keratin, který podobně jako lidské vlasy roste z folikulů uvnitř kůže. Díky dlouhé životnosti je dokonce vhodné vlnu i recyklovat.

Biologicky rozložitelná

Na konci své životnosti se ovčí vlna vrací zpět do půdy, kde nastává přirozený rozklad. Kromě toho v této fázi uvolňuje do země cenné živiny. Průběh rozkladu vlny oproti syntetickým materiálům trvá velmi krátce. V mořském prostředí nepřispívá ke znečišťování a narušování ekosystému, jelikož se biologicky odbourává. Nehromadí se na skládkách a v oceánech. Působením živých organismů jako jsou houby a bakterie je schopna rozkladu. Oproti tomu, syntetická vlákna se biologicky nerozloží. Při zakopání do půdy se vlna stává přírodním hnojivem, které poskytuje živiny pro jiné organismy. Například pomletý vlněný koberec dokáže v půdě zvýšit výtažek sušiny při růstu trávy z 24% na 82%.

Biologicky_rozlozitelna

Bezpečná a zdravotně nezávadná

Je dokázáno, že ovčí vlna nezpůsobuje alergie a zároveň nepodporuje ani růst a množení bakterií. Ovčí rouno nepohlcuje prach z okolí. Prach sice zachytí, ale aktivně se ho zbavuje už v prvních vrstvách. Získává tak na hodnotě díky své antibakteriální a antialergické vlastnosti. Ideální volbou je proto i pro všechny alergiky, astmatiky či osoby s citlivou pokožkou.

Přirozeně prodyšná a odolná vůči zápachu

Vlněná vlákna jsou přirozeně prodyšná a aktivní. Reagují na změnu teploty těla a absorbují nadbytečnou páru, díky čemuž se budete cítit vždy komfortně. Vlna je také přírodně odolná proti zápachu. Jedinečná chemická struktura vlny totiž umožňuje absorbovat a aktivně uzamknout pachy. Samotný pot nemá žádný zápach, pokud však zůstane na pokožce, vlhké prostředí je ideální místo pro množení bakterií. Přirozená prodyšnost vlny udržuje pokožku suchou.

Vlněné textilie jsou po používání méně zapáchající než textilie vyrobené z jiných přírodních nebo umělých vláken. Studie na Novém Zélandu, které se zúčastnili 13 kvalifikovaní čichoví odborníci prokázala, že vlněné textilie si v průměru ponechali o 66 % méně tělesného pachu než polyesterové tkaniny, až o 28 % méně pachu než bavlněné tkaniny.

prirodni_vlna

Dokonalý materiál pro kůži

Nedávný výzkum ukázal, že nošení textilií ze super jemné Merino vlny má velmi příznivý vliv na lidi trpící ekzémem. Výzkum prokázal, že nošením oděvů z ovčí vlny se výrazně zlepšuje závažnost a příznaky ekzémů. Rovněž se vyvrátily i všechny mýty o tom, že vlna je pichlavá a svědí.

Další studie ukázala, že oblečení z jemné Merino vlny snížilo závažnost dětské mírné až střední formy atopické dermatitidy v porovnání s bavlněným oblečením. Velmi jemná vlákna Merino vlny se totiž snadno ohýbají a jsou prodyšná, což způsobuje žádné nebo jen minimální podráždění kůže.

Antialergická a antibakteriální

Na základě výzkumu financovaného společností Woolmark Company mezinárodní certifikační orgán ASL uznal ložní prádlo, deky a přikrývky z Merino vlny jako výrobky vhodné pro alergiky a lidi trpící astmatem. Cílem ASL je pomoci vytvořit co nejzdravější interiér pro lidi s alergiemi a astmatem. ASL spolupracuje s různými organizacemi, skupinami pacientů, charitou i vládními orgány na celém světě.

Vysoce uznávaná skupina lékařů z celého světa přehodnotila 100 let staré studie, které tvrdí, že vlna způsobuje alergii. Závěrem jejich studie je fakt, že neexistují důvěryhodné důkazy o tom, že vlna je alergen. Pokud vlna způsobuje píchání nebo svědění je to kvůli velkému průměru vláken.

Trvanlivá a odolná

Ovčí vlna a produkty z ní jsou velmi odolné a trvanlivé. Jedno samostatné vlákno lze ohýbat až 20 000krát a nenastane jeho poškození. Díky tomu jsou produkty zhotovené z Merina vlny odolné proti oděru, roztrhání i poškození. Její jedinečné vlastnosti si tak můžete užívat léta v nezměněné kvalitě.

Léčiva

Všechny vlastnosti dek z ovčí vlny je předurčují ik léčivým vlivům na lidský organismus. Nedráždí citlivou pokožku, jsou výbornou volbou pro lidi trpící revmatickými, ekzémovými, alergickými i astmatickými chorobami. Odstraňují škodlivé kladně nabité ionty, které se podílejí na únavě a bolestech hlavy. Přikrývky z ovčí vlny jemně masírují všechna nervová zakončení, ulevují od bolesti a napětí.

Merino_deka_woollux_emi

Výhody Merino deky WOOLLUX EMI:

 • Přírodní materiál 100% rozložitelný
 • Certifikát pravosti a dokonalé kvality Pure Merino Wool
 • Udržuje si svůj tvar
 • Mimořádně prodyšná
 • Vysoká absorpce vlhkosti
 • Termoregulace a aktivní reakce na změnu tělesné teploty
 • Přikrývka z ovčí vlny neelektrizuje a nelepí se na tělo
 • Nezachycuje prachové částice
 • Samočistící schopnost
 • Odolná vůči pomačkání
 • Odolná vůči zápachům
 • Antialergická a antibakteriální
 • Blahodárné působí na lidský organismus
 • Trvanlivá a odolná
 • Zdravotně nezávadná
 • Biologicky rozložitelná
 • Pomáhá při léčení ekzémových onemocnění
 • Ideální pro astmatiky i alergiky
 • Luxusní přírodní produkt

Merino_deka_ma_vsestranne_vyuziti

Vlastnosti:

 • 100% merino vlna
 • Rozměr 140x200 cm
 • Vyrobeno v Itálii
 • dvouvrstvá
 • hustota: 1000 g/m2

Využitie prikrývky z ovčieho rúna

Merino deka má všestranné využití. Použít ji můžete jako klasickou deku, přikrývku během chladných zimních večerů či v létě na zahradě. Oceníte ji také jako náhradu klasické přikrývky. V neposlední řadě také každý prostor zútulní.

Péče o deku z Merino vlny EMI

Při péči o deku z ovčí vlny se řiďte ošetřujícími symboly. Díky samočistící schopnosti deky je nejvhodnější volbou v péči takzvané suché čištění. Při tomto typu čištění se zabraňuje jakékoli deformaci a znehodnocení materiálu. Vlna je specifický materiál s vlastnostmi jako antibakteriálnost, termoregulace i vysoká absorpce vody. Pro zachování všech kvalitativních vlastností Merino vlny nedoporučujeme praní výrobku. Deky Merino stačí nechat větrat na čerstvém vzduchu. Teplota vyšší než 30°C znehodnocuje výrobek. Kromě toho díky vysoké savosti když deka pohltí veškerou vodu je mimořádně těžká. Následná manipulace s dekou a samotné schnutí je potom náročné. Možností péče o přikrývku z ovčí vlny je také suché čištění v čistírně. Deku nevystavujte teplotě vyšší než 30°C, protože prudká změna teploty deku znehodnotí. Zároveň pokud na vlněná vlákna působí horká voda ztrácejí na hodnotě a srazí se. Výrobek nesušte v sušičce a neperte v pračce. V dekách z ovčí vlny se neusazují ani nemnoží bakterie a roztoči, proto jednoduché větrání na čerstvém vzduchu zajistí tu nejlepší péči.

Vedeli ste, že?

Profesor Gustav Jäger dokázal, že ovčí vlna je nejlepším prvkem při tepelné terapii. Jeho experiment spočíval v tom, že lidem oblékl kabáty ušité z ovčího rouna a následně je v zimě několik hodin převážel na saních. Závěrem jeho experimentu byl fakt, že lidé nepociťovali zimu a nevyskytlo se u nich žádné nachlazení či onemocnění. Tento fakt připsal právě výborným izolačním vlastnostem ovčí vlny a její jedinečné tepelné ochraně. Porézní struktura, plynulost a elasticita vlny udržují studený vzduch, kyselé a alkalické látky se v ní hromadí a dochází k jejich neutralizaci.

Jedinečné vlastnosti, precizní výroba a unikátní materiál dávají EMI dekám z Merino vlny punc luxusu a kvality, který by měl okusit každý. Pociťte na vlastní kůži osobitý přírodní materiál ovčí vlny. Je zárukou kvalitního a zdravého spánku i odpočinku. Věnujte tento mimořádný zážitek i svým nejdražším. Dárek z přírody, který potěší, vydrží a uchvátí.

O výjimečnosti a kvalitě deky z ovčí vlny WOOLLUX EMI svědčí i světově uznávaný certifikát WOOLMARK

Tento certifikát je zárukou nejvyšší kvality. Zaručuje životnost a kvalitu výrobku. Logo certifikace Woolmark dodává jistotu, že certifikovaný produkt byl autentizovaný a splňuje náročné standardy společnosti Woolmark.

Woolmark je již od roku 1964 celosvětovou autoritou v oblasti zpracování vlny. Zaručuje kvalitu vlněných vláken, dodržování environmentálních a etických postupů. Sjednocuje celý dodavatelský řetězec od zemědělců až po spotřebitele.

Co označení Pure Merino Wool znamená?

Než výrobek získá známku kvality Woolmark, prochází náročnými laboratorními testy. Merino deky se při testování různým způsobem protahují, kroutí, mnohokrát perou, vystavují působení světla a různých chemikálií. Kontrole podléhá i složení, průměr vlákna, použité způsoby barvení a v neposlední řadě celková kvalita výrobku. Pokud přikrývky tímto testem úspěšně projdou, získávají známku kvality Pure Merino Wool. Certifikát je udělen pouze produktům vyrobeným z prvotřídní velmi kvalitní vlny z australských ovcí.

Zákazník tak získává jistotu v čistotu vlny a důvěru v kvalitu celkového procesu zpracování i výrobku samotnému.

Pure Merino Wool certifikát

Nové

Recenze produktů / Otázky a odpovědi

Průměrné hodnocení

0.0
0 Recenze
Vynikající 0
Dobré 0
Střední 0
Špatné 0
Hrozné 0

 • Recenze (0)
 • Otázky a odpovědi (0)
@COMMENT_AVATAR@

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@
@VERIFY_PURCHASE@
(@COMMENT_GRADE@)
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_TITLE@

@COMMENT_COMMENT@

@COMMENT_IMAGES@
@COMMENT_VIDEOS@
Je to užitečné? @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENTS_NB@ Napište komentář

@COMMENT_TITLE@

@CUSTOMER_NAME@ @AUTHOR_PROFILE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_COMMENT@

Odpovědi @ANSWERS_NB@ Oblíbené @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ Nelíbí se @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ Komentáře @COMMENTS_NB@
Napište odpověď Přidat komentář
@COMMENT_AVATAR@

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@
@VERIFY_PURCHASE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_COMMENT@

@COMMENT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ @REPLIES_NB@ Odpověď
@TOTAL_USEFULNESS@
@COMMENT_COMMENT@

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@
Přidat komentář @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ @REPLIES_NB@
@COMMENT_AVATAR@

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@
@VERIFY_PURCHASE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_COMMENT@

@COMMENT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ Odpověď

@COMMENT_COMMENT@

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@
@COMMENT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ Odpověď

Mohlo by se vám také líbit

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt: