left banner

Jak se nenechat oklamat krásnými obrázky a nízkou cenou?

Posted By: Veronika Šafranová v: Povlečení Na adrese: Komentář: 0 Hit: 36

Všude na nás číhají levné nabídky s krásnými obrázky povlečení. Zaručí nám to však kvalitu a zdravotní nezávadnost? Na co si dávat pozor? Jak se nenechat oklamat a nezničit si své zdraví?

Jak se nenechat oklamat krásnými obrázky a nízkou cenou?

Dnes na trhu s bytovým textilem najdeme nabídku s mnoha produkty od různých výrobců a značek. Všude na nás číhají levné nabídky s krásnými obrázky povlečení. Zaručí nám to však kvalitu a zdravotní nezávadnost? Na co si dávat pozor? Jak se nenechat oklamat a nezničit si své zdraví?

bavlněné ložní povlečení

Způsob tisku povlečení a materiál jsou základ!

Nejzákladnější prvek povlečení, který musíte brát v úvahu jako první při koupi každého povlečení na postel, je materiál. Jeho zpracování, struktura a složení následně ovlivňuje každý další proces výroby ložního prádla. Ne nadarmo se říká, že bavlna je nejdůležitější plodinou na výrobu textilních výrobků.

Proč je to tak? I když je bavlna dražší než například polyester, její vlastnosti vám zaručí dobrou koupi a spokojenost. Již staletí se bavlněné vlákno používá na výrobu textilu a jeho unikátní vlastnosti znali již naši předkové. Bavlna je pevná, trvanlivá, má dlouhou životnost a hlavně "dýchá". Opracování bavlny a polyesteru se liší. Polyester a produkty z něj nelze tak kvalitně opracovat jako je tomu u bavlny.

V čem je háček? Někteří výrobci ložního prádla přidávají do bavlny i směs polyesteru v různém poměru, prý na "zpevnění bavlny", nebo dokonce vyrábějí povlečení ze 100% polyesteru. Ve skutečnosti však jde pouze o snížení výrobních nákladů, které se následně odrazí na jakosti. Právě polyester je ten, který nesaje pot, a pokud se k tomu přidá ještě i nekvalitní druh tisku, máme tu hotovou katastrofu.

Jakou katastrofu? Kombinace polyesterových povlaků, nebo směsi bavlny a polyesteru, může stát dokonce i za vznikem alergií, kožních ekzémů a onemocnění kůže různého typu. Pokožka pod polyesterovou přikrývkou nedýchá a ucpávají se póry. Nemůže být nic horšího než spát 8 až 10 hodin pod ložním prádlem, které obsahuje polyester, což dvojnásob platí v létě.

kvalitní 100% bavlna

Jak je to s barvením povlečení?

Barvení bavlny není jednoduchá záležitost, zvláště pokud vám záleží na zdraví a spokojenosti lidí, kteří ji budou užívat. Pokud nejste pouze výrobce, který chce prodat bez ohledu na výsledek a lidský faktor, v tom případě vaše bavlna prochází složitým procesem a zpracováním.
Jaký je však výsledek? Je snadné koupit stroj za pár tisíc korun, tisknout ve velkém a nezajímat se o výsledek. Jak to ale potom vypadá v praxi? Přicházíme do styku s povlečením, které sice na obrázku vypadá krásně, ale skutečnost je zarážející. Jeho cena vás potěší, ale rychle vás přejde radost po tom, co se pod ním vyspíte jednu či dvě noci, nebo ho vyperete. Ráno se probudíte s nemilým dárkem navíc, a to zbarvením postele, prostěradla a dokonce i těla, což vážně ohrožuje zdraví, protože barva může přes pokožku proniknout až do krevního oběhu. Látka se v tomto procesu nabarví rychle a bez jakýchkoliv předešlých nebo nastávajících úprav. Její barevnost se pak rychle ztrácí. Snaha dosáhnout nízké ceny předbíhá všechny kvalitativní vlastnosti. Takové povlečení se prodává za levné ceny s praním na maximálně 40°C, avšak doba jeho použitelnosti je nesmírně krátká. Většinou jde o polyesterové povlečení nebo povlečení se směsí bavlny a polyesteru. Často je povlečení původem z Maďarska, Pákistánu, Turecka či asijských zemí. Stává se však, bohužel, že i čeští výrobci, ve vidině velkého a rychlého zisku, protlačují na trh právě takové ložní prádlo a bytový textil.
Kdy je to správně? Pokud výrobci záleží na kvalitě, dbá na to, aby byl materiál použitý na výrobu čistě 100% bavlněná látka a aby tisk prošel několika procesy
Naše povlečení prochází od počátečního až po konečný krok několika úpravami, které zajistí jeho kvalitu, trvanlivost a stálost barev. Nejprve je bavlna zbavena nežádoucích výčnělků, následně prochází praním a barvením, což není konec. Po nabarvení kvalitním reaktivním tiskem je látka ještě opracována praním, sušením a žehlením. Výsledek je v tomto případě skvělý. Toto povlečení lze prát při teplotě 60°C. Jeho použití je dlouhodobé, barvy drží svou stálost a třešničkou je i certifikát od VÚTCH - CHEMITEX, což je akreditační orgán. Tímto certifikátem se potvrzuje shoda výrobku s technickými požadavky vyhlášky MH SR o požadavcích na bezpečnost technických vláken, přízí a výrobků z textilu. Užívání takových textilních výrobků je vhodné i pro děti do 3 let. Naše společnost je jedna z mála, která se může pyšnit tímto certifikátem a nabídnout vám tak zaručenou kvalitu. Jeho cena pak nemůže být srovnatelná s cenou levných "šmejdů", které se tváří jako alternativa povlečení. Počáteční investice se vám rychle vrátí a jeho kvalita a trvanlivost vás mile překvapí.

tisk ložního povlečení

Jak se nenechat oklamat?

Nakupujte zboží od ověřených a renomovaných značek, které jsou na trhu delší dobu. Podívejte se a přečtěte si také reference od kupujících, ty často napoví o kvalitě a trvanlivosti. Nesnažte se pouze ušetřit, protože zpětně se to projeví jako nesprávná volba. Říká se, že "nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci". Zaměřte se i na zemi původu povlečení. Hodně vám prozradí materiál a hustota příze, které vám pomohou rozeznat kvalitní povlečení od nekvalitního. 100% bavlna a gramáž nad 135 g/mjsou zárukou spokojenosti. Sledujte profily na sociálních sítích a porovnávačích cen. Zjistěte si historii výrobce. Výrobce, který má co skrývat, nezveřejní ani hodnocení či recenze, například na Heurece, kde hodnotí skuteční uživatelé. Firma s historií, kvalitním servisem a pozáručním servisem, bezproblémovou možností reklamace a dobrými hodnoceními vás nezklame. I kvalitní a ověřený výrobce vám poskytne skvělé akční nabídky, aby udělal radost svým zákazníkům.

záruka kvalityKomentáře

Zanechte svůj komentář