EMI: Slovenský bytový textil

Náplň do sedacích vaků 75 l Delux EMI

94 %
3 hodnocení
Na skladě
Můžete mít 06.08.2021

Možnosti doručení

 • Doručení kurýrem GLS - 06.08.2021

Náplň do sedacích vaků 75 l Delux EMI tvoří polystyrenové kuličky s objemem 75 l, které jsou zdraví neškodné, a proto si pohodlí sedacího vaku plněného tímto materiálem užijí i alergici a malé děti. Každému sedí různá tvrdost, proto si tuhost vaku můžete regulovat přidáním nebo odebíráním náplně.

379 Kč s DPH
130 kč

Zdarma pri nákupe nad 1500 kč

+ -

 • Více informací
 • Vlastnosti
 • Recenze

Vlastnosti

Dodánído 48 hodin

Více informací

Náplň do sedacích vaků 75 l Delux, díky které bude váš sedací vak jako nový

Náplň do sedacích vaků Delux EMI tvoří polystyrenové kuličky s objemem 75 litrů. EPS kuličky jsou zdravotně nezávadné, takže pohodlí sedacího vaku plněného tímto materiálem si užijí i alergici a malé děti. I když jsou všechny sedací vaky EMI dodávány s novou výplní, ta se po čase užívání prosedí, ztratí svůj objem a pevnost. Opotřebení výplně je závislé především na intenzitě používání a vaší hmotnosti, proto neexistuje univerzální doporučení, jak často byste měli EPS kuličky měnit.

náplň do sedacích vaků

Kdy je potřeba náplň do sedacích vaků měnit?

Opotřebovaný granulát ztrácí svou vzdušnost a schopnost přesypávat se ze strany na stranu. Staré polystyrenové kuličky už nemají pravidelný a symetrický tvar a po stlačení se nedokáží vrátit do původní podoby. Stejné příznaky se odrážejí i na sedacím vaku, který nedrží požadovaný tvar, ztrácí objem a vypadá propadnutý. Tehdy je vhodné EPS kuličky buď doplnit, nebo nejlépe úplně vyměnit za novou náplň do sedacích vaků. K tomu slouží otvory chráněné zipem, které zamezují samovolnému úniku granulátu, ale zároveň umožňují i jeho snadné doplnění.

Nábytkářský polystyren vs. drcený stavební polystyren

Kromě kvalitních EPS kuliček, které jsou doporučenou a zdraví neškodnou náplní do sedacích vaků, se můžete setkat také s náplní v podobě drceného stavebního polystyrenu. Polystyrenová drť je sice cenově dostupnější alternativou, ale protože pochází ze stavebních zbytků, kromě polystyrenu může obsahovat mnoho dalších surovin, materiálů a látek. Ty jsou pro interiérové využití nevhodné, v případě malých dětí dokonce zdraví ohrožující. Nábytkářský polystyren se skládá z kuliček pravidelných tvarů a stavební polystyren tvoří směs zbytků různých tvarů a velikostí. Z toho vyplývá, že v případě drceného polystyrenu si pohodlí a komfortního odpočinku moc neužijete.

Pár rád na závěr

Čerstvě vyrobený polystyren má specifickou výraznou vůni, se kterou se můžete setkat po vybalení náplně. Aroma polystyrenu má sice do příjemné vůně daleko, ale je stejně zdraví neškodné jako pach levandule či fialek. Tato vůně se na čerstvém vzduchu ztratí během jednoho či dvou dnů. Nezapomínejte, že množství náplně je závislé na objemu konkrétního sedacího polštáře. Jelikož ne každému sedí stejná tvrdost, tuhost polštáře si můžete regulovat přidáním nebo odebíráním náplně.

Výhody polystyrenových EPS kuliček:

 • zdraví neškodné
 • pravidelný tvar
 • vzdušnost
 • lehký materiál
 • snadné doplňování
 • regulování tuhosti polštáře
11.04.2019

náplň do sedacích vakov

Mimoriadne rýchle dodanie, nasledujúci deň po objednávke.

  27.12.2017

  vlad.

  vsetko bolo vyborne

   22.04.2014

   Rozalia

   Maličká výplň ale stačila na doplnenie leňošníka.

    Napsat svou recenzi!

    Napsat recenzi

    Náplň do sedacích vaků 75 l Delux EMI

    Náplň do sedacích vaků 75 l Delux EMI

    Náplň do sedacích vaků 75 l Delux EMI tvoří polystyrenové kuličky s objemem 75 l, které jsou zdraví neškodné, a proto si pohodlí sedacího vaku plněného tímto materiálem užijí i alergici a malé děti. Každému sedí různá tvrdost, proto si tuhost vaku můžete regulovat přidáním nebo odebíráním náplně.